Modificare tarife de vizitare "Muzeul Cetatea Neamț" și "Muzeul Memorial Ion Creangă Humulești" (21 Iulie 2017)

Conform Hotărârii Consiliului Județean Neamț cu nr. 184 din 21 iulie 2017, privind rectificarea Hotărârii Consiliului Județean Neamț nr. 169/2017 pentru modificarea și completarea Hotărârii Consiliului Județean Neamț nr. 309/2016 privind stabilirea taxelor, tarifelor și amenzilor din competența de aprobare a Consiliului Județean Neamț, pentru anul fiscal 2017, începând cu data de 01.08.2017, tarifele de vizitare de la Muzeul Cetatea Neamţ şi Muzeul Memorial „Ion Creangă” Humuleşti vor fi următoarele:

Muzeul Cetatea Neamț – preț bilet individual: 15 lei/pers.;
Muzeul Cetatea Neamț – preț bilet grup: 7 lei/pers.;
Muzeul Memorial ”Ion Creangă” Humulești - preț bilet individual: 10 lei/pers.;
Muzeul Memorial ”Ion Creangă” Humulești - preț bilet grup: 5 lei/pers.

Taxele prevăzute pentru grupuri sunt aplicabile preşcolarilor, elevilor, studenţilor şi pensionarilor, chiar şi individual.

Modificare tarife de vizitare Muzeul Cetatea Neamț și Muzeul Memorial "Ion Creangă" Humulești (PDF).