Primavara Artelor (Galeriile de Artă "Lascăr Vorel", martie 2020)

Galeriile de Artă "Lascăr Vorel" din Piatra Neamț întâmpină primăvara anului 2020 cu o expoziție semnată de o pleiadă de artiști nemțeni sub denumirea de "Primăvara artelor". Din cauza pandemiei de Coronavirus, vernisajul expoziției nu a putut avea loc, totodată fiind restricționat și accesul publicului. Artiștii expozanți, membri ai Uniunirii Artiștilor Plastici - Filiala Piatra Neamț sunt: George Romila, Florin Mircea Zaharescu, Cristian Bistriceanu, Dumitru Bostan, Ștefan Ioan Diaconu, Radu Cristian Macavei, Lucian Tudorache, Mircea Titus Romanescu, Mihai Agape, Lucian Gogu Craiu, Ștefan Roșu, Mihaela Gheorghiță-Pravicencu, Gigel Bîrliba, Grigore Agache, Ciprian Istrate, Arcadie Răileanu, Dumitru Bezem, Laurențiu Dimișcă și nu în ultimul rând Ștefan Potop - președintele UAP Piatra Neamț. Vă invităm să vizitați virtual această expoziție și să vă bucurați de lucrările artiștilor noștri!

Galerie Foto (click pentru detalii).